Czy zbyt mała ilość tłuszczu w organizmie może wpłynąć na pracę mózgu?

Czy zbyt mała ilość tłuszczu w organizmie może wpłynąć na pracę mózgu i np. jakieś zaburzenia psychiczne np. depresję.

W naszej diecie około 25-30% wartości energetycznej powinno pochodzić z tłuszczy, ale oczywiście tych korzystnych np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany. Za mała ilość rzeczywiście może wpłynąć na nieprawidłową pracę układu nerwowego, zwłaszcza niedobór kwasów omega3, które znajdziemy oprócz tłuszczów roślinnych również w tłustych rybach. Bardzo dobrym źródłem witaminy E są tłuszcze roślinne, witamina ta jest nazywana witaminą młodości co świadczy o tym jak jest ważna w codziennym życiu.Także inne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) potrzebują bazy do rozpuszczenia się.