Czy zbyt mały penis może powodować słabe odczucia podczas uprawiania seksu?

Witam! Mój mąż ma chyba dość małego penisa. W czasie opadu długość 5 cm, w czasie wzwodu długość ok. 14-14,5 cm, obwód 11-11,5 cm. Czy jest to penis bardzo odbiegający od normy? Długość tak bardzo mnie nie martwi, ale wydaje mi się, że obwód jest mały, mimo że mam dość wąską pochwę. Czasami podczas seksu wszystko dokładnie czuję i szybko dochodzę do orgazmu pochwowego (bez pobudzania łechtaczki), ale czasami właściwie nic nie czuję i osiągnięcie orgazmu jest bardzo trudne. Czy to właśnie mały obwód penisa sprawia słabsze odczucia? Boję się, że kiedyś po porodzie naturalnym moja pochwa rozciągnie się i podczas seksu już w ogóle nic nie będę czuć. Dodam, że mam 27 lat, z mężem współżyję od 5 lat. A może moje obawy są bezpodstawne? Proszę o poradę w tej kwestii.

Witam serdecznie!

Średnia długość prącia Europejczyków wynosi 16 cm, a obwód niespełna 11 cm. Są to jednak wartości uśrednione. Długość członka Pani męża niewątpliwie mieści się w dolnych granicach, o ile o takowych możemy tutaj mówić. Badania seksuologów są jednoznaczne. To nie wymiary prącia, ale jakość zbliżenia odpowiedzialna jest za doznania partnerki. Jeżeli ma Pani problemy z osiąganiem orgazmu, czy nawet odczuwaniem penetracji należy szczerze porozmawiać z mężem. Być może mają Państwo pozycje, w których doznania są znacznie silniejsze. Jeśli tak, to na nich powinni się Państwo koncentrować. Po porodzie nie powinno dojść do znacznego osłabienia ścian pochwy. Na pewno nie ma jednak powodów do zamartwiania się na zapas.
Pozdrawiam