Czy żelazo wpływa na moje samopoczucie?

Witam. Mam 16 lat i od jakiegoś miesiąca nie radzę sobie sama ze sobą. Jestem wyczerpana, codziennie po szkole śpię kilka godzin, bo nie jestem w stanie funkcjonować. Zdarza mi się zasnąć na lekcji. Nauczyciele pytają co się dzieje, a ja sama nie wiem co mam zrobić. Mam problemy, wpadłam w dużego doła. Nic mi się nie chce, najchętniej leżałabym całymi dniami w łóżku ze względu na to, że jestem ciągle zmęczona i moje samopoczucie jest straszne. To złe samopoczucie wiąże raczej z problemami, których sama nie umiem rozwiązać. Kilka osób wysyła mnie już do psychologa, mama się martwi, pyta czy czegoś nie biorę, bo to naprawdę tak wygląda. Czasem ciężko jest złapać ze mną kontakt. To mnie wykańcza. Boję się, że zawalę szkołę, stracę opinię, nad którą tak ciężko pracowałam. Poszłam do lekarza, który zlecił kilka badań. Konkretnie krew i mocz, konsultacje neurologiczną i okulistę. Dziś odebrałam wyniki. Poziom bakterii w moczu był podwyższony i żelazo i EOS były poza normą. Żelazo było podwyższone 148 przy normie 102. O co może chodzić? Proszę o pomoc

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!

Być może przyczyną dolegliwości jest jakaś infekcja. Być może niedokrwistość. Te wątpliwości na pewno rozwiążą wyniki badań. Na podstawie samego wyniku żelaza niewiele wniosków można wysnuć. Moją sugestią jest, by wykonać także podstawowe badania hormonalne, np poziom TSH obrazujący ewentualny problem z tarczycą. Często niedoczynność tego gruczołu daje podobne objawy. Wizyta u psychologa również nie zaszkodzi. A być może przyczyną jest tzw okres przejściowy, który obecnie mamy. Niedobór witamin i minerałów wraz z przemęczeniem może dać  bardzo kłopotliwe objawy.
Proszę zaufać swojemu lekarzowi, on na pewno będzie wiedział co robić dalej.

Pozdrawiam!