Czy zgaga może być objawem ciąży?

Witam, moja ostatnia miesiączka wystąpiła 23 września, dnia 25 września kochałam się analnie z chłopakiem podczas miesiączki, nadmienię, że menstruacja moja trwa 6-7 dni, a cykl 30-33 dni. Nie miałabym wątpliwości co do tego, że nie ma możliwości na to, żebym zaszła w ciążę, ale niepokoi mnie fakt, iż od kilku dni występuje u mnie zgaga, poza tym żadnych objawów ciążowych nie mam. Martwię się, że może coś jednak przedostało się do pochwy. Po zakończeniu ówczesnej miesiączki obserwowałam swój śluz i w dniach 9-11 października był on rozciągliwy, taki jaki powinien być płodny śluz (nie było go zbyt wiele, ale po pierwszej ciąży w ogóle mam go mniej). Wczoraj, dnia 12 października zrobiłam test ciążowy, pomimo że do miesiączki jeszcze daleko, ale od stosunku minęły dwa tygodnie i wynik wyszedł negatywny. Co w związku z tym, czy zgaga może być jednak oznaką ciąży? Czy jeśli byłabym w niej, to pojawiłby się opisywany śluz płodny? Czy test wykonałam zbyt wcześnie i powinnam go powtórzyć? Czy może zrobić test z krwi? Czy może przestać się jednak stresować?

Witam serdecznie!

Do zbliżenia doszło w trakcie trwania dni niepłodnych, dlatego ryzyko ciąży jest bliskie 0. Ze względu na czas zbliżenia (2 dzień cyklu) przy tak długich cyklach, ryzyko wcześniejszego wystąpienia jest znikome,dlatego myślę, że może być Pani spokojna. Dodatkowo, jak słusznie Pani zauważyła, gdyby doszło do zapłodnienia nie miałaby Pani śluzu płodnego.

Zgaga nie jest objawem patognomonicznym dla ciąży. Częściej występuje jako objaw refluksu żołądkowo-przełykowego.

Domowe testy ciążowe zaleca się wykonywać po 14 dniach od daty zbliżenia, dlatego wynik można uznać za wiarygodny. Analizując Pani sytuację wydaje się, że wykonywanie testu ciążowego z krwi jest zbędne.

Pozdrawiam