Czy zgrubienie pod pachą oznacza nowotwór?

Witam. Mam 22 lata i od ok. 3 lat zgrubienie pod lewą pachą, idące aż do lewj piersi (widoczne gołym okiem). Czasem lewa ręka mi drętwieje i odczuwam jej ból. Odczuwam także, że mam tam coś pod tą pachą - nie wiem czy to może być powiązane ze sobą, ale często także kłuje mnie serce i odczuwam ból w klatce piersiowej oraz ciężko mi się oddycha. Byłam u lekarza, ale lekarka zbagatelizowała sprawę - powiedziała, że mam się nie denerwować i tyle! Proszę o odpowiedź: czy to może być rak?

Witam serdecznie!

Trudno powiedzieć mi coś na temat przyczyny Pani dolegliwości nie mając możliwości zbadania Pani ani zebrania dokładnego wywiadu. Wydaje mi się jednak, że nakładają się tutaj dwie sprawy.

Odnośnie zmiany, jaką wyczuwa Pani w okolicy pachy - warto byłoby zgłosić się do lekarza ginekologa, który w razie konieczności skieruje Panią na badanie USG piersi.

Z kolei pozostałe dolegliwości mogą wiązać się z problemami z kręgosłupem, stresem lub problemami z płucami. Warto byłoby zrobić badanie morfologii krwi, OB, RTG klp oraz ekg. Na badania te pokieruje Panią internista.

Pozdrawiam serdecznie.