Czy zioła tybetańskie są rzeczywiście doskonałe na odchudzanie?

ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Aktualnie brak doniesień naukowych co do zasadności ich stosowania. Odchudzaniu w największym stopniu sprzyja dieta urozmaicona, opierająca się na zasadach zdrowego odżywiania i regularna aktywność fizyczna. Istnieją badania naukowe potwierdzające korzystny wpływ na odchudzanie takich produktów jak np. zielona herbata,czy fermentowane produkty mleczne, jednak jest to tylko działanie wspomagające, a nie kluczowe w procesie odchudzania. Odradzam wszelkiego rodzaju suplementację, zwłaszcza jeśli chodzi o zioła i preparaty ziołowe, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem - mogą mieć one silne działanie wielokierunkowe, wchodzić w interakcje z przyjmowanymi regularnie lekami i powodować niekorzystne skutki zdrowotne.
pozdrawiam

Witam,
Zioła tybetańskie to bardzo często tylko efekt placebo. Są osoby którym rzeczywiście pomogły ale podeszlsbym do sprawy bardziej profesjonalnie i skupiłsbym się na zdrowej i prawidłowo zbilansowana diecie. Jedynie takie rozwiązanie przynosi długotrwale efekty
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne diety Jrdt to możliwe o osobistej konsultacji lub przez Internet Podaje kontakt
joanna.wasiluk@o2.ok lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk