Czy złe samopoczucie może utrzymywać się kilka miesięcy po zażyciu amfetaminy?

Witam, 6 miesięcy temu miałem kilka razy przygodę z amfetaminą, ale nie ukrywam, że wziąłem jak na pierwszy raz duże dawki - do 1 grama na noc. Od któregoś razu zaczął utrzymywać się ciągnący ból w skroni o słabym nasileniu po prawej stronie. Wcześniej widziałem trochę jakby za mgłą na jedno oko, więc poszedłem do okulisty. Stwierdził, że mam astygmatyzm 0,5 cylindra w prawym oku i ból to raczej nie od oka. Zrobiłem rezonans magnetyczny, jest w normie. Ból i dyskomfort nasila się po np. kawie, papierosie, podczas czytania albo gdy jestem osłabiony i wieczorem. Wizytę u neurologa mam za 3 miesiące i martwię się. Proszę o radę. Dodam, że po kawie zauważyłem, że łapie mnie lęk i taka panika, ale nie zawsze. Mam też silną nerwicę i jestem bardzo spięty, co daje dziwne objawy, ale to już od 7 lat. Z góry dzięki i pozdrawiam. P.S. Żałuję, że tego spróbowałem, bo po tym od 6 miesięcy czuję się jakiś nieswój:(

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Opisane przez Pana objawy mogą mieć związek z przyjmowaniem amfetaminy. Nie sprecyzował Pan dokładniej co oznacza "złe samopoczucie" oraz że "czuje się Pan nieswojo", a to bardzo ważne w perspektywie dalszego postępowania.
Amfetamina to bardzo zdradliwa substancja, bardzo ciężko przewidzieć jaka będzie reakcja po jej zażyciu. Nawet "doświadczeni" amfetamiści często nie potrafią dobrać dawki w taki sposób, żeby dawała ona zamierzone efekty. Nie wiadomo też, która dawka może dać efekty chorobowe. Czasem potrzebna jest pomoc ze strony specjalistów kardiologów, neurologów, czy gastrologów, najczęściej jednak zażycie amfetaminy powoduje skutki w obrębie układu nerwowego.
Jeżeli odczuwa Pan lęk, zwiększone napięcie, czy też występują zmiany nastroju warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą i/lub psychologiem. Objawy te mogą negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie, więc nie należy zwlekać z wizytą.
Pozdrawiam serdecznie!

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Proszę przeczytać o fenomenie umysłu prymitywnego.

Umysł Intelektualny i Umysł Emocjonalny.