Czy zmienione miesiączki są spowodowane zabiegiem łyżeczkowania?

Witam! Od 4 lat, tj. po wyłyżeczkowaniu jamy macicy po poronieniu zamiast miesiączek mam tylko skrzepy, które "wypływają" przez około 2 dni. Brak płynnej krwi, wyłącznie skrzepy. Zaznaczam, że krwawienie jest regularne, co 28 dni. Wszystkie badania hormonalne (poza prolaktyną, ale po obciążeniu) są w normie. Histeroskopia jamy macicy nie wykazała zrostów. Proszę o informację, czy takie miesiączki są normalne? Czy to może być jakaś choroba powodująca, że nie dochodzi do rozpuszczania skrzepów?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli do zmiany charakteru miesiączek doszło tuż po zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy istnieje wysokie prawdopodobieństwo powiązania obu sytuacji. Być może doszło do uszkodzenia, a właściwie naddarcia endometrium w trakcie zabiegu. Teoretycznie odpowiedź na nasze przypuszczenia powinna dać histeroskopia. Ze względu na prawidłowy jej obraz wskazana jest dalsza diagnostyka nieprawidłowych krwawień. Najważniejsze jednak, że dochodzi do owulacji.

Być może powodem zmiany krwawienia są zaburzenia krzepnięcia. W tym celu wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który oceni parametry układu krzepnięcia.
Pozdrawiam