Czy zmienne nastroje i myśli samobójcze to depresja?

Mam bardzo zmienne nastroje, często się denerwuję, czepiam bez powodu bliskich, a jeśli już nie mogę znależć niczego, co dałoby powody do awantury, to mówię, że coś mnie boli. Czasem myślę, że byłoby lepiej, gdyby mnie nie było na tym świecie.

ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie bez osobistego zbadania, jednakże wydaje mi się, że skoncentrowałbym się na tym początkowym etapie diagnozowania choroby, na wykonaniu badań hormonalnych.

Proszę jednak skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który takie badania mógłby zlecić, ponadto zaproponowałby odpowiedni panel badań dodatkowych, by móc ustalić najwłaściwsze leczenie.

Pozdrawiam serdecznie