Czy znowu mogę mieć łożysko przodujące?

Stwierdzono u mnie łożysko przodujące, z tym że straciłam dziecko w 23 tygodniu ciąży. Obawiam się, że znowu jestem w ciąży. Przeraża mnie myśl, że znowu mogę mieć łożysko przodujące, czy to jest możliwe?
Proszę o pomoc i radę.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
jeżeli już raz miała Pani łożysko przodujące, nie ma zwiększonego ryzyka, że tym razem również będzie podobna sytuacja. Natomiast gdzie umiejscowi się łożysko, nie ma Pani na to wpływu. Jest to sprawa losowa.
Proszę być dobrej myśli. Na razie nie ma powodów do obaw i mam nadzieję, że ich nie będzie.
Pozdrawiam