Czy zrobić dodatkowe badania?

Witam! Mam 31 lat, chorowałem 5 lat temu na ziarnicę. Obecnie występują takie objawy, jak osłabienie, świąd, łzawienie oczu, skurcze łydek, zdarza mi się "zasłabnąć" po jedzeniu (nie jem mięsa). W kontrolnych badaniach krwi wyszły podwyższone MONO - 0,69 (norma 0,24-0,36). W poprzednim badaniu również ten wskaźnik był wyższy. Obniżenie MCHC 32 (norma 32,2-36,5) i podwyższone HCT 45 (norma 34,1-44,9). Pozostałe badania - enzymy ALAT, ASPAT, LDH, ALP, GGTP - w normie, glukoza, bilirubina w normie. CRP - w normie. Wiem, że mam wirusa mononukleozy, przyjmuję wziewne glikokortykosteroidy na astmę, neuroleptyki, betablokery. Wizytę u lekarki mam za parę miesięcy. Proszę o interpretację wyników krwi i ocenę sytuacji - czy mam czekać i nic nie robić? Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Przesłane przez Pana wyniki są na granicy błędu laboratoryjnego, więc można traktować je jako normę. Nie napisał Pan pozostałych parametrów, ale zakładam, że w takim razie są w normie. Co do rozmazu to najlepiej jest oceniać rozmaz ręczny; rozmazy automatyczne nie zawsze są dokładne.

Warto byłoby, aby zbadał Pana lekarz rodzinny - pod kątem oceny węzłow chłonnych, wielkości wątroby i śledziony. Proponuję także oznaczyć TSH w kierunku ewentualnych zaburzeń tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie