Czy zrobiłam za wcześnie test ciążowy?

Dzień dobry,

mam taki problem, ponieważ w dniu przewidywanej miesiączki dostałam niewielkie brązowe plamienia. Bóle podbrzusza mam najczęściej rano lub wieczorem, dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne.

Temperatura ciała 37,5 i nie spada, coraz większa wydzielina śluzowa. Robiłam test ciążowy, wyszedł negatywnie, być może zrobiłam go za wcześnie.
Proszę o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie z odstawienia w czasie 7-dniowej przerwy może czasem nawet w ogóle się nie pojawić (i nie musi to oznaczać ciąży). Często także krwawienia te są bardziej skąpe niż miesiączka.
Podwyższona temperatura może wynikać z innych niż ciąża przyczyn, np. infekcji. Radzę jednak ponownie wykonać test ciążowy, gdyż rzeczywiście możliwe, że zrobiła go Pani za wcześnie.
Najlepiej, jeśli wykona Pani test tuż przed rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek i ewentualnie, w razie negatywnego wyniku, ponowi go po 7 dniach przyjmowania.
Pozdrawiam!