Czy żylaki II stopnia można leczyć lekami czy taki zabieg jest konieczny?

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie leczenia żylaków odbytu. Chirurg stwierdził u mnie żylaki II stopnia, dał leki na "uspokojenie" krwawień i zalecił usunięcie tych żylaków gumkami. Z nerwów i stresu nie zapytałam o możliwość leczenia samymi lekami. Dlatego tu zapytam-czy żylaki II stopnia można leczyć lekami czy taki zabieg jest konieczny? Dodam,że udałam się do lekarza,ponieważ mam krwawienia z odbytu, nie związane z wypróżnianiem. Dziękuję za odpowiedź.

Witam. Wiele zależy od czasokresu trwania choroby. Jeśli choroba nie trwała zbyt długo, to pokusił bym się o leczenie zachowawcze licząc na radykalne zmiany w żywieniu, oraz sposoom zapobiegania nawrotom. Całość musi rozważyć proktolog i stosownie zdecydować - proszę się zdać na jego opinię.