Czy żylaki macicy rzeczywiście odbierają szansę na urodzenie dziecka?!

Mam 33 lata, nie planowałam nigdy wcześnie zachodzić w ciążę, jednak właśnie dowiedziałam się od lekarki, że z powodu żylaków macicy mam zapomnieć o ewentualnej ciąży, która stanowiłaby zagrożenie mojego życia. Jestem zdruzgotana i przerażona. Usłyszałam, że powinnam rozważyć usunięcie macicy... Proszę o informacje... i nie odsyłanie mnie z powrotem do mojej pani doktor.

Szanowna Pani!

Żylaki macicy nie muszą wykluczać ciąży, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Nieliczne, niewielkie żylaki nie muszą dyskwalifikować, jednak liczne i duże, jak najbardziej. Mogą grozić pęknięciem i obfitym, zagarażającym życiu kobiety, krwotokiem.

Jeśli trudno przyjąć Pani opinię lekarza, zawsze może Pani zasięgnąć opinii drugiego specjalisty. Konieczna jest jednak wizyta w gabinecie ze wszystkimi wynikami badań, które zostaną uzupełnione szczegółowym wywiadem lekarskim oraz badaniem ginekologicznym.

Pozdrawiam serdecznie