Czym grozi przedawkowanie tabletek nasennych?

Witam. Chodzi o moją przyjaciółkę, którą zostawił chłopak i poprosił mnie, żebym z nią pogadał. Powiedziała mi, że nie chce już żyć i że przedawkuje tabletki nasenne. Moje pytanie jest takie, czy przez przedawkowanie tych tabletek można umrzeć - jeżeli tak, to po ilu dawkach można umrzeć? Pytam się, bo się o nią martwię, to jest moja najlepsza przyjaciółka, nie chcę jej stracić, bo mam tylko ją i boję się, że jej starczy tych tabletek. Jeśli można, to proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przedawkowanie leków nasennych może zakończyć się zgonem na skutek zatrzymania ośrodka oddechowego w mózgu.

Tego typu deklaracji nie należy lekceważyć.

Jeśli przyjaciółka ma dostęp do leków nasennych - byłoby dobrze, gdybyś porozmawiał z jej rodzicami.

Zaproponuj wizytę u psychologa. Powiedz przyjaciółce, jak wiele ona dla Ciebie znaczy i bądź dla niej wsparciem w tych trudnych chwilach.

Z pozdrowieniami