Czym jest czerwona plama na penisie?

2 tygodnie temu na penisie wyskoczyła mi czerwona plama. Nic mnie nie piecze, nie swędzi. Po kilku dniach zaczęło się coś z niej sączyć. Teraz wygląda jak na zdjęciu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2af4babe776c57d8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d479f3a4ea3364b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ee33e562ce3a2cf.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a3422874e8e9c3b.html Czy to grzybica? Mam maści C**, T*** oraz tabletki O***. Mieszkam za granicą, więc nie ma możliwości pójścia do lekarza. Pomocy!

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety podane przez Pana linki są nieaktualne i nie mam możliwości obejrzenia zmian. Z doświadczenia mogę jednak powiedzieć, że przesyłane przez Państwa zdjęcia zwykle są mało wyraźne i uniemożliwiają postawienie właściwego rozpoznania wstępnego. Choroby dermatologiczne mają to do siebie, że ich wygląd jest bardzo do siebie zbliżony. Do rozpoznania konieczna jest możliwość obejrzenia zmian z bliska, dotknięcia w celu określenia faktury i ewentualnego uniesienia względem tkanki zdrowej oraz w razie konieczności obejrzenia zmian pod dermatoskopem. Często okazuje się, że i to nie wystarcza. W takiej sytuacji lekarz kieruje pacjenta na badania dodatkowe typu badania mikrobiologiczne z antybiogramem, który umożliwia włączenie leczenia celowanego.

W swoim zapytaniu nie podaje Pan również wielu istotnych kwestii, w tym czy współżyje Pan, kiedy miejsce miał ostatni stosunek, czy stosuje Pan prezerwatywę, czy wiąże Pan pojawienie się zmian ze stosunkiem seksualnym. Konieczne są również informacje na temat ostatnio przyjmowanych leków. Odpowiedzi na te pytania pozwalają wstępnie ustalić prawdopodobieństwo wystąpienia najczęstszych zmian na członku, tj zmian grzybiczych.

Wspominane przez Pana leki są preparatami stosowanymi w leczeniu grzybicy. Są to jednak farmaceutyki dostępne na receptę, których stosowanie określa lekarz. Rozumiem, że jest Pan za granicą i Pana kontakt z lekarzem jest utrudniony. Niestety bez możliwości osobistego zbadania pacjenta nie można postawić właściwej diagnozy. Jeśli chce Pan rozpocząć leczenie na własną rękę może Pan stosować wyłącznie maść do leczenia miejscowego. Zmniejszenie dolegliwości pozwoli potwierdzić wstępne przypuszczenia. Proszę jednak pamiętać, że maść należy stosować przez kilka tygodni, nawet po ustąpieniu zmian skórnych. Kilkutygodniowe leczenie zagwarantuje całkowite wyleczenie i zapobiegnie nawrotom.

Pozdrawiam