Czym jest indeks glikemiczny?

Co to jest indeks glikemiczny?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
w uproszczeniu - jest to wskaźnik, który pokazuje jak rośnie cukier we krwi po spożyciu wybranego produktu. Zaleca się aby spożywane produkty miały niski indeks glikemiczny, jednakże warto również zwrócić uwagę na ładunek glikemiczny, który uwzględnia dodatkowo zawartość węglowodanów w wybranym produkcie.

Witaj,
Indeks glikemiczny (Ig) jest wskaźnikiem, który określa, w jaki sposób poszczególne produkty spożywcze wpływają na wzrost stężenia glukozy we krwi. Z produktów o wysokim indeksie glikemicznym szybko uwalniana jest glukoza, co powoduje jej szybki wzrost we krwi. Pokarmy o niskim indeksie glikemicznym uwalniają cukry powoli, a ich spożywanie nie wywołuje gwałtownych skoków glikemii. W tym artykule opisany jest indeks glikemiczny poszczególnych produktów: http://portal.abczdrowie.pl/indeks-glikemiczny. Pozdrawiam, Aneta Kościołek