Czym mogą być wywołane plamienia?

Witam. 08.09 dostałam okres,a wczoraj,23.09 miałam ciemno czerwone plamienie,Nie wielkie,po prostu ślad na bieliźnie. Cykle mam 28-30 dniowe,więc według kalendarza mogła być to owulacja,miesiąc temu w sierpniu też miałam takie plamy w środku cyklu,14 dni przed kolejną miesiączka. Czym mogą te plamienia być wywołane? We wrześniu ani razu nie doszło do stosunku oprócz miłości francuskiej i pettingu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienia mogą być wynikiem owulacji ale także zaburzeń hormonalnych czy też patologii w obrębie narządu rodnego. Sugeruję konsultację z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wskaże najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości.