Czym może być spowodowany brak miesiączki po odstawieniu leku?

Witam. Bardzo proszę o fachową odpowiedź. Otóż tak, w styczniu urodziłam dziecko. Później ginekolog przepisała mi tabletki o nazwie dessete mono, po tych tabletkach przytyłam, ale nie to jest istotne. Od tamtego czasu nie mam okresu dodam że od miesiąca nie biorę już tabletek. Moje pytanie brzmi, czym może być spowodowane brak okresu. Dodam że mam jakieś dziwne plamienia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Brak miesiączki jak najbardziej mógł być konsekwencją przyjmowanych tabletek hormonalnych. Póki co proszę zatem cierpliwie poczekać. Jeśli miesiączka nie pojawi się w ciągu 1-2 tygodni proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.