Czym można się zarazić przez seks oralny?

Witam serdecznie. Jestem mężczyzną, mam 20 lat. 5 dni temu zdarzyło mi się zrobić coś bardzo nieodpowiedzialnego a wręcz głupiego. Wpadliśmy ze znajomym na pomysł, że chcemy się trochę zabawić - zadzwoniliśmy po prostytutkę. Doszło miedzy mną a ta osoba do seksu oralnego - oczywiście ja po biernej stronie, trwało to wszystko może 4 do 5 minut... Finał tego zakończył się w jej ustach. Niestety nie pomyślałem przed tym o żadnych zabezpieczeniach... Nie użyłem kondona. Od 4 dni czuje ból i pieczenie w penisie i mam wrażenie jakby jedna z żyłek po prawej stronie prącia była pogrubiona. Byłem dzisiaj w poradni w której mogę zrobić za darmo testy na HIV, i choroby weneryczne. Badania będą w następną środę, czyli od dnia zdarzenia minie 11 dni. Dodam jeszcze, że jak na razie nie mam problemów z oddawaniem moczu, ściąganiem napletka, nie mam żadnych upławów oraz na penisie nie odnotowałem żadnych zmian oprócz wcześniej wspomnianej żyłki (być może to mój wymysł, jestem bardzo przejęty tą sytuacją). Oto moje pytania: Czy 11 dni od zdarzenia to odpowiednia pora by iść na badania? Czy w obecnym stanie, który opisałem coś mi zagraża? Czy w obecnym można sprecyzować co mi dolega i czy może być to coś poważnego? Bardzo proszę o pomoc, jestem zagubiony i kompletnie nie wiem co mam robić! Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie.

Ze względu na tak zwane okienko serologiczne wynik w kierunku zakażenia wirusem HIV jest wykonywany zbyt wcześnie i będzie wymagał powtórzenia. Związane jest to z faktem, że po wniknięciu wirusa do organizmu na początku, mimo jego obecności ilość wytwarzanych przeciwciał jest zbyt mała, żeby wykryć je w testach. Tak więc wirus znajduje się w organizmie, ale nie da się go wykryć.  Stan taki trwa około 4 tygodnie.

Jeżeli chodzi o kolejne pytania, to niestety bez badania lekarskiego nie da się na nie odpowiedzieć. Jeżeli nie występują inne objawy niepożądane trzeba mieć nadzieję, że nic się nie pojawi. Następnym razem proszę pamiętać o zabezpieczeniu, drogą płciową mogą być przeniesione nie tylko choroby weneryczne i wirus HIV, ale także na przykład wirusy zapaleń wątroby.

Pozdrawiam