Czym objawiają się echolalie?

Witam ponownie. Zdobyłam juz wiedzę i wiem czym są echolalie jakie są ich odmiany i skąd sie biorą. Lecz nigdzie nie ma informacji o tym czy w echolalie się mozna włączyć? I jezeli mój 4 letni syn szeptem lub na glos powtarza różne fragmenty bajek,zdan itp nie adekwatnie do sytuacji ale nigdy się przy tym nie wyłącza i zapytany o czym mówi lub gdzie to uslyszal czy kto to powiedział zawsze reaguje i potrafi przytoczyć zrodlo swojej wypowiedzi to tez są echolalie ? Czym mozna jeszcze to tlumaczyc

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza z dzieckiem. Do neurologa. Czasami mowa echolaliczna może sprowadzać się do sekwencyjnej wokalizacji swoich słów, które wypowiedziało się przed chwilą. Echolalia to zaburzenie mowy charakterystyczne dla dzieci z autyzmem albo cierpiących na zespół Tourette’a choć nie musi ona oznaczać w/w chorób.