Czym powodowany jest ból brzucha promieniujący do pachwiny?

Witam, od kilku tygodni borykam się z problemem bólu brzucha. Mianowicie na początku był to jedynie słaby ból i zaburzenia wydalania (na przemian biegunki, zaparcia), czułam nudności i bulgotanie w brzuchu. Robiłam badania krwi wszystko ok. (łącznie z próbami wątrobowymi), miałam USG górnej partii brzucha też wszystko w porządku. Obecnie czuję się gorzej, schudłam już 11 kg, nie mam apetytu, mam wstręt do tłustych potraw. Ból kumuluje się po lewej stronie brzucha poniżej pępka, promieniuje na plecy oraz lewą pachwinę i nogę aż do kostki. Od 2 dni boli również prawa strona. Czuję się ciągle śpiąca, strasznie osłabiona. 2 miesiące temu gastrolog stwierdził zapalenie uchyłków - brałam leki i było lepiej. Obecnie niestety jest tragicznie a wizyta u gastrologa dopiero na 16.11. Co mam robić. Dodam że przechodzą mnie dreszcze głównie wieczorem i odczuwam jakbym miała gorączkę - w rzeczywistości mam normalną temperaturę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam

Pani objawy sugerują rozwój choroby przewodu pokarmowego. Najprawdopodobniej jest to kontynuacja uprzednio rozpoznanej choroby uchyłkowej jelita grubego. Potrzebna jest konsultacja lekarza gastrologa, aby potwierdził rozpoznanie i wdrożył leczenie lub wykonał dodatkowe badania.

W razie nasilenia dolegliwości bólowych lub/ogólnych (osłabienie, gorączka) należy udać się na izbę przyjęć do szpitala.

Pozdrawiam