Czym rozjaśnić nadmierne owłosienie?

Mam ogromne nadmierne owłosienie na całej powierzchni ciała. Czy są jakieś inne poza laserem sposoby (zwłaszcza te domowe) na pozbycie się go? Szczególnie chodzi mi o ręce, twarz, dekolt. Czy można je w jakiś sposób rozjaśnić? Czy mogą być tu pomocne jakieś zioła?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozjaśnianie choć nie prowadzi ono oczywiście do utraty niechcianego owłosienia , czyni go mniej widocznym. Wykorzystuje się do tego celu kremy i roztwory zawierające nadtlenek wodoru, który aktywnie rozjaśnia zmiękcza i utlenia włosy. Warto jednak wykonać odpowiednie badania hormonalne w celu ustalenia przyczyny zgłaszanych problemów.