Czym różni się fluoryzacja pianką a żelem?

Witam Czym się różni fluoryzacja pianką a żel co jest stosowany w gabinetach stomatologicznych Colgate Duraphat.Który jest lepszy. Pozdrawiam :)

Pianka zakladana na zeby jest na nich w momencie nalozenia i po usunieciu nosnika do pianki (tzw lyzki) rowniez pianka w wiekszosci jest usuwana. Jak wiemy fluor dziala kontaktowo z zebem, wiec jesli sie wymyje z pianka to koniec jego dzialania. Pianka jest latwiejsza w aplikacji i moze byc zakladana na cale uzebienie, gdyz jej aplikacja nie jest trudna. Zel natomiast jest zakladany punktowo, na konkretny ząb- tworzy oslonke na zebie, przez co dzialanie fluoru powinno byc dluzsze. Nakladanie na wszystkie zeby jest uciazliwe i niezbyt komfortowe dla pacjentow.