Czym różni się MCV od RDW?

Witam, prosiłabym o proste wyjaśnienie różnicy między MCV, a RDW. Posiadając wyniki takiej morfologii: WBC-5,11, RBC 4,28, HGB 10,0, HCT 32,1, MCV 75,0, MCH 23,4, MCHC 31,2, RDW 18,5%, PLT 486,0, MPV 10,5, NEU 1,92, LYM 2,40, MONO 0,57, EOS 0,14, BASO 0,08, NEU% 37,5%, LYM% 47,0%, MONO% 11,2%, EOS% 2,7%, BASO% 1,6%, żelazo 18,0 Czy można stwierdzić, że erytrocyty są mikrocytami, skoro MCV 75fl a RDW 18,5%? Co to oznacza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.
Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl