Czym smarować suchą, złuszczoną, zaczerwienioną skórę na brodzie dziecka?

Witam, mój niespełna dwuletni synek ma problem skórny na brodzie i w okolicy ust. Prawdopodobnie wywołany jest ciągłym ślinieniem i wkładaniem sobie do ust różnych przedmiotów (ząbkowanie). Skóra na brodzie jest przesuszona, są na niej czerwone plamy, podobne do liszai, skóra jest ściągnięta, łuszczy się. Smaruję bepanthenem, physiogelem i czasem sudokremem, ale efekty są niezadowalające. Być może dodatkowo jest to efekt działania jakiegoś alergenu, ale tego nie jestem pewna. Proszę o radę.

Witam!
U pani dziecka rzeczywiście może nałożyć się kilka czynników wywołujących zaczerwienienie i łuszczenie się skóry wokół ust. Najprawdopodobniej jest to wynik ślinienia się, ale radziłabym pokazać malucha dermatologowi, aby ocenił czy zmiany nie są wywołane przez inne czynniki np czy nie jest to liszajec zakaźny- charakterystyczne miodowe strupy. Póki co proszę kupić krem np. Elo-baza krem lekki lub jakikolwiek inny preparat przeznaczony do skóry atopowej. Taki preparat silnie nawilży skórę synka i zostawi barierę ochronną odbudowując tym samym barierę lipidową niewątpliwie "nadszarpniętą".
Pozdrawiam serdecznie,
Lek. Joanna Sałkowska-Wanat