Czym spowodowane są brunatne plamienia po okresie?

Witam,
moim problemem są brunatne plamienia. Okres miałam 1-4 października, trochę się spóźnił (ok. 4 dni), ale był normalny. W dniach 6,8 i 9 października współżyłam z moim chłopakiem, jednak wg kalendarza (mój normalny cykl ma zazwyczaj ok 27-28 dni), nie powinny być to jeszcze dni płodne, ponadto za każdym razem używaliśmy prezerwatywy.
Po współżyciu 9 października zauważyłam pierwsze brunatne plamienie, które później przeszło. Dziś jednak (11 października) znów się pojawiło.
Czym może być ono spowodowane?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Plamienia lub krwawienia po stosunku mogą być wywołane np. nadżerką szyjki macicy. Inne możliwe przyczyny takich dolegliwości to polip szyjkowy lub endometrialny (błony śluzowej macicy), mięśniaki macicy.
Jeśli związek ze współżyciem był przypadkowy, to można również podejrzewać zaburzenia hormonalne. Oczywiście warto w pierwszej kolejności (nim uda się Pani na wizytę do ginekologa) wykluczyć ciążę, wykonując domowy test z moczu.
Ciąża jest jednak mało prawdopodobna, skoro miała Pani miesiączkę o normalnej długości i obfitości.
Pozdrawiam serdecznie!