Czyrak - jak leczyć?

Nad brwią pojawił mi się czyrak. Czy w związku z tym mogę leczyć go domowymi sposobami, czy też iść do lekarza - rodzinnego lub dermatologa? Na dodatek strasznie boli mnie głowa od tego.
ponad rok temu

Witam,

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego bądź dermatologa, który postawi właściwą diagnozę. Jeśli zmiana okaże się czyrakiem, konieczne będzie leczenie zabiegowe - nacięcie i ewakuacja treści. Ważne by tego nie zaniedbać, by nie doszło do rozprzestrzenienia się zakażenia, szczególnie w tak niebezpiecznej jak głowa lokalizacji.

Pozdrawiam