Da się powstrzymać łysienie androgenowe?

Dzień dobry, w lipcu kończę 19 lat, jakiś czas temu zauważyłem, że robią mi się zakola. Nie zwracałem na to wcześniej uwagi, gdyż zawsze miałem podobne i wydawało mi się , że po prostu mam taka linię włosa. Ostatnio lecz, pod wpływem żartu kolegi, zwróciłem uwagę, że chyba naprawdę te zakola się powiększają. Zacząłem się przyglądać moim włosom i stwierdziłem, że w miejscu tych zakoli włosy są rzadsze i delikatniejsze, lub jest jeden mały samotny włosek. Gdy 'przejadę' ręką po głowie, to kilka wypada, nie jest to duża ilość, ale się zacząłem tym martwić. W rodzinie mam dziadka od strony matki, który jest niemal cały łysy i wiem, że prawdopodobnie mogę mieć łysienie androgenowe, lecz 19 lat to nie za wcześnie? Włosy mam dość krótkie, chodzę do fryzjera co 2 tyg. Długość kilka cm. Przeczytałem dużo artykułów i wgl, nie wiem czy to jest trafne spostrzeżenie, ale wydaje mi się, że mam łojotok, skóra w okolicy czoła dość często jest tłusta, mam tak bodajże od gimnazjum, w sumie sam nie wiem, ale może to mieć też wpływ na wypadanie włosów prawda? Powoli się zabieram za wizytę u dermatologa, lecz ciągle nie mam czasu, matura i wgl. i mam pytanie: ile kosztuje przeciętnie wizyta u dermatologa? I czy jeśli mam łysienie androgenowe, to po stosowaniu jakichś określonych leków, da się je wyleczyć? Bo wiem, że najczęściej leki powodują zatrzymanie procesu wypadania włosów, czy jakbym zaczął kuracje w tym wieku, to na starsze lata włosy by mi nie wypadły? Udałoby mi się to powstrzymać, czy te leki działają tylko na krótka metę i łysienie jest nieuniknione? Czytałem, że im wcześniej tym lepiej i myślę, że 19 lat to odpowiednio wcześnie na leczenie. Proszę o jakieś rady. BAŁAGAM, Pomocy! Nie chcę być brzydki :D Pozdrawiam!
ponad rok temu

Wszystkie dostępne kuracje- czy miejscowe czy doustne- działają wtedy, kiedy są stosowane i wówczas prowadzą do zmniejszonego wypadania włosów. W czasie odstawienia preparatu problem nasilonego wypadania może znów nawrócić...

Na Pana miejscu udałabym się do dermatologa, który dobierze odpowiednią kurację. Może Pan również stosować kuracje w postaci odżywek i szamponów  przeciw wypadaniu włosów dostępne w aptekach (najlepiej te, które są zarezerwowane dla mężczyzn).