Dawca szpiku a astma oskrzelowa

Czy mogę być dawcą szpiku jeżeli cierpię na astmę alergiczną (ataki zdarzają się b. rzadko ale są ostre i wymagają podania tlenu i corhydronu - ostatni atak miał miejsce 2 lata temu). Jestem po ablacji serca z racji arytmii nadkomorowej (z ilością pobudzeń ok. 28 tyś/dobę !), po ablacji pojawiła się tachykardia (tętno w spoczynku równe lub wyższe 110/min.), która często wpada w bradykardię (np. tętno gwałtowanie spada ze 130 na 40) dla wyrównania zaburzeń zażywam Concor Cor - pomaga :)

Renata GrzechociĹska

Witam.
Aktywna astma, wymagająca podawania leków (przeciwwskazanie względne, ale niedyskwalifikujące) Jeśli kandydat nie miał napadu astmy przez ostatnie 5 lat i nie pobiera leków, może zostać zakwalifikowany. Dawcę dyskwalifikuje astma atopowa ze względu na przeniesienie atopii.
Pozdrawiam