Daylette a ryzyko ciąży

Od 2 miesięcy biorę tabletki daylette..Przez większość przyjmowania 2 blistra bolały mnie piersi,które ustały 5 dni temu,kiedy powinnam mieć krwawienie. Niestety, nie wystąpiło. Tabletki biorę regularnie,nie wymiotowałam ani nie miałam biegunki.2 tygodnie temu byłam u ginekologa i podczas usg nic nie zauważył.Dzisiaj poszłam do niego-kazał zrobić mi test ciążowy. 3 dni po planowanym początku krwawienia, zaczęły pojawiać się brązowe plamienia,jak po okresie. czy to może być ciąża ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli tabletki były przyjmowane zgodnie z zaleceniem lekarza to ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Na opóźnienie miesiączki mogło wpłynąć np. przebycie infekcji, stres. Pewność da Pani wykonanie testu ciążowego.