DDA - co to oznacza?

Od wielu lat mam trudności w kontaktach społecznych. Boję się ludzi, każdy mój związek to niepowodzenie. Lekarka powiedziała, że to DDA. Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Pani trudności w kontaktach z innymi ludźmi maja zapewne ścisły związek z Pani przeżyciami z okresu dzieciństwa. Jako DDA, czyli dorosłe dziecko alkoholików, jest Pani osobą wymagającą pomocy psychoterapeuty i terapii wspierającej. Najlepiej byłoby, gdyby zapytała Pani w najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Alkoholowej lub AA, gdzie prowadzona jest terapia DDA. Żal, ból, poczucie bycia gorszym, mniej wartościowym, poszukiwanie opieki i akceptacji, a zarazem tendencja do wchodzenia w patologiczne relacje - to cechy często występujące u DDA. Dopiero przerobienie bolesnych doświadczeń wspólnie z terapeutą pozwoli Pani uwolnić się od wspomnień i traumy dzieciństwa i zacząć żyć nowym życiem. Bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania z terapii, gdyż w praktyce jest to jedyny sposób, aby mogła Pani tworzyć właściwe relacje z innymi.