Depilacja piersi

Witam. Chciałabym zapytać, jaka depilacja jest dozwolona w przypadku piersi. Mam po kilkanaście czarnych, mocnych włosków na obydwu piersiach. Czasami je wyrywałam za pomocą pęsety. Niestety, wskutek tej metody jeden z włosków mam wrośnięty w pierś. Nie dałam rady sama się go pozbyć. W przypadku innego włoska po użyciu pęsety doszło do zapalenia mieszka włosowego. Dziś byłam w tej sprawie u dermatologa i mam zalecone smarowanie tego miejsca maściami. Próbowałam również usuwać włoski za pomocą maszynki do golenia, lecz niestety teraz widzę, że są po tym grubsze... Dodam, że mam nadmierne owłosienie na całym ciele, co wynika z uwarunkowań genetycznych (tak stwierdził lekarz). Bardzo proszę o doradę, w jaki sposób mogę się pozbywać tego wstydliwego owłosienia. Gorąco pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie,

To pytanie właściwie powinna Pani skierować do dermatologa. Skóra piersi jest wrażliwa, na pewno do usuwania nie należy stosować maszynki do golenia, bo, jak Pani słusznie zauważyła, włoski odrastają grubsze i mocniejsze. Najlepiej używać zdezynfekowanej pensety lub skorzystać z pomocy gabinetu kosmetycznego (usuwanie laserowe). Plusem usuwania laserowego jest to, że włoski odrastają bledsze i słabsze, ale zabieg jest dość drogi.

Pozdrawiam serdecznie