Depresja a brak ochoty na seks

DZIEŃ DOBRY! PROSZĘ O RADĘ. CHORUJĘ NA DEPRESJĘ I NIE MAM W OGÓLE OCHOTY NA SEKS ZE SWOIM CHŁOPAKIEM. TRWA TO JUŻ PONAD ROK. MÓJ CHŁOPAK SIĘ NA MNIE WKURZA I OBRAŻA, JAK NIE CHCĘ SIĘ Z NIM KOCHAĆ. ON NIE ROZUMIE TEGO, ŻE JESTEM CHORA I PRZYCZYNĄ JEST DEPRESJA. MÓWI MI, ŻE SOBIE TO WSZYSTKO WMAWIAM. CO ROBIĆ, BY TO SIĘ ZMIENIŁO?

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

rozumiem istotę Pani choroby i wiem, iż z tego powodu Pani libido może być obniżone. Proszę jednak pamiętać, że ja jestem lekarzem, zaś Pani chłopak nie i może nie rozumieć Pani problemów. Seks stanowi bardzo ważny, cementujący związek element. Seks zbliża kochanków. Niezaspokojenie seksualne Pani partnera na pewno daje mu się poważnie odczuć - trudniej też jest od kogoś wymagać wierności, nie dając mu nic z siebie.

Moim zdaniem, jeżeli związek z tym chłopakiem jest dla Pani ważny, musi Pani zadbać o jego potrzeby. Proszę pamiętać, iż formą aktywności seksualnej jest także petting i seks oralny. I z pewnością najważniejsze - musi Pani zacząć leczyć depresję, tak, aby znów móc cieszyć się nie tylko seksem, ale i pozostałymi aspektami życia.