Depresja - co dalej?

Od ponad miesiąca moja przyjaciółka ma wszystkie objawy depresji. Ma myśli samobójcze. Wydaję mi się, że jest chora. Jak powiedzieć jej rodzicom, że powinni się udać z nią do psychologa? Jak dać im do zrozumienia, że ich córka potrzebuje pomocy?

Witam Serdecznie
Ze względu na myśli samobójcze Pani/Pana przyjaciółka powinna jak najszybciej znaleźć się pod kontrolą lekarza specjalisty. Rozmowa z jej rodzicami jest dobrym pomysłem. Proszę zaznaczyć, iż martwi się Pani jej zachowaniem i że chęć porozmawiania z rodzicami wynika z troski o przyjaciółkę. Proszę także spróbować porozmawiać z przyjaciółką – być może sama zdecyduje się na spotkanie z lekarzem.

Proszę wyjaśnić przyjaciółce, iż podejrzewa Pan/Pani u niej chorobę, która może być skutecznie leczona. Ocena objawów depresyjnych powinna być dokonana przez lekarza psychiatrę. W zależności od stanu Pani/Pana przyjaciółki, lekarz może od razu zlecić leczenie. Proszę jak najszybciej porozmawiać zarówno z przyjaciółką jak i z jej rodzicami.
pozdrawiam