Depresja czy nerwica? Pomocy

Witam wszystkich. Nie wiem co ze sobą zrobić. W wakacje trafiłam do szpitala powód ? przedawkowanie narkotyków. Nie, nie myślcie sobie o jaka ćpunka itp ale to nie jest tak w narkotykach znalazłam swoje oparcie nie miałam nikomu komu mogłam się wygadać , na mamę nie mogę liczyć na ojca tym bardziej jestem sama jak palec. Odkąd wyszłam ze szpitala nie biorę nic ale niestety mam jakieś lęki że umrę czasami nie mogę oddychać złapać powietrze czasami mam taka suchość w buzi nie wiem co się dzieję boli mnie głowa, boję się wychodzić z domu że coś mi się stanie, nic mi się nie chce nie mam siły na nic ale w końcu chcę walczyć z tym i prosić o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opisane dolegliwości wskazują na zaburzenia lękowe. Jednak dla uzyskania diagnozy należy zgłosić się do lekarza psychiatry. Oprócz kontaktu z psychiatrą polecam rozpoczęcie spotkań z psychologiem. Brak wsparcia, tłumienie problemów oraz szukanie rozwiązania w narkotykach mogły wpłynąć na powstanie zaburzeń. Dlatego pomoc specjalistów jest Pani potrzebna. Kiedy nie ma Pani z kim porozmawiać o problemach warto zadzwonić do telefonu zaufania lub skorzystać czatów i for internetowych.

Wsparcie można uzyskać od różnych osób, niekoniecznie musi to być rodzina. Ważne natomiast, by mieć z kim porozmawiać, szczególnie w trudnych chwilach, kiedy ciężko jest sobie poradzić z narastającymi emocjami

Pozdrawiam