Depresja i pogarszające się samopoczucie a otrzymanie L4

Lekarz powiedział mi ze mam depresje - od 2 lat czuje sie fatalnie - beznadzieja , totalna biernośc, lęk , mysli samobójcze , ciągły płacz, spadek masy ciała- do dotego doszedł chyba mobbing w pracy -pracodawca mnie poniża i ciągle sznatażuje - to pobłebiło mój stan- jestem w takim stanie że nawet się nie rpzebieram - biorę Bioxetin , dorażnie xanac- nie pomaga - czy można dostać l4 na depresje - i czy pracodawca moze mnie zwolnic za l4 od psychiatry?

Witam!
Jak najbardziej może Pani otrzymać L4 od lekarza psychiatry, jeżeli uzna on, że istnieje taka konieczność. Pracodawca nie może Pani zwolnić tylko dlatego, że korzysta Pani z leczenia psychiatrycznego. Oczywiście może się zdarzyć, że jego reakcja będzie dla Pani trudna. Wszystko zależy od świadomości i kultury osobistej pracodawcy.
Pozdrawiam cieplo!

Przede wszystkim zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która pomoże poradzić sobie z chorobą. A także zapobiegać nawrotom.
L4 wydane przez lekarza psychiatrę jest tak samo ważne w świetle prawa, jak każde inne.