Depresja i złe traktowanie w przez najbliższych

Jak mogę pomóc osobie w depresji ? Wpadła w nią przez okropne traktowanie otoczenia. Ma tylko mnie. Inni sie z niej smieją, wstydzą przy niej siedziec zeby Nie robic sobie obciachu. Rodzic jej Nie szanują w ogóle. Ciagle każą pracować , głodzą, Nie dają pieniędzy do szkoły na jedzenie. Jej starsza siostra jest zaś faworyzowana , tzn dostaje na wszystko pieniądze , rodzice ją chwalą mimo ze Nic Nie robi. A tą osobę nazywają leniem mimo ze pracuje calymi dniami i Nie ma nawet czasu sie uczyc.

Zgłosić przemoc domową na policji, poprosić o ochronę. Zdobyć dowody, np nagrać poniżające słowa, zdobyć świadków np. Pani. Zwrócić się po pomoc do Ośrodka pomocy społecznej, do księdza. Zatelefonować na Niebieską Linię, pomagają ofiarom przemocy. Udać się psychoterapię, są przychodnie zdrowia psychicznego na NFZ. Odwagi i wytrwałości w walce o siebie.

Witam,
w takiej sytuacji zalecałabym pomoc w poszukaniu bezpłatnej konsultacji psychologicznej/psychoterapeutycznej. W większości miast nieodpłatnie można skorzystać z pomocy np. w Centrach/Punktach Interwencji Kryzysowej, Ośrodkach Wsparcia przy gminach, Stowarzyszeniach. Wskazana byłaby konsultacja, która oceni stan psychiczny koleżanki i pozwoli dostosować odpowiednie formy leczenia.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

Witam,

To wspaniale, że osoba ta znalazła takie wsparcie, jakie pragnie jej Pani dać i że nie chce jej Pani pozostawić samej sobie. Proponowałabym namówienie jej do zgłoszenia sie do Ośrodka Interwencji Kryzysowej (warto nawet wybrać się tam razem z nią). W takim miejscu osoba ta otrzyma wszelką pomoc, która jest jej potrzebna: przede wszystkim psychologiczną, ale również chociażby prawną. Pani dalsze wsparcie również niewatpliwie będzie nieocenione.

Pozdrawiam