Depresja, myśli samobójcze i próby odebrania sobie życia

Witam serdecznie Piszę do Państwa bowiem mam problem. W styczniu tego roku zdiagnozowano u mnie depresję. Objawy typowo depresyjne - najgorsze myśli samobójcze i 3 próby odebrania sobie życia. Po pół roku brania leków przerwałem leczenie farmakologiczne. Stwierdziłem, że jest już tak dobrze. Od co najmniej 2-3 miesięcy czuję się strasznie. Niepokoi mnie fakt euforii, której wcześniej nie zaobserwowałem. O braku snu nie wspomnę. Większość objawów wróciło. Schudłem ok 6 kilo w krótkim czasie.

Choroba afektywna dwubiegunowa, z którą prawdopodobnie się Pan zmaga jest nieco bardziej złożona i wymaga dokładniejszej diagnozy u specjalisty psychiatry. Leki trzeba dobrać nieco subtelniej i przyjmować regularnie, dokładnie wedle wskazań lekarza. Dodatkowo istotną formą leczenia jest psychoterapia. Rozmowa o przeżywanych przez Pana nastrojach i doświadczanych myślach jest równie, jeśli nie ważniejsza, niż farmakologiczne wyregulowanie pracy mózgu.

Witam Pana
w leczeniu depresji ważne jest aby oprócz korzystania z farmakologii korzystać również z psychoterapii. Równoległe leczenie w gabinecie psychoterapeuty pomaga szybciej pozbyć się najbardziej trudnych objawów. Najkorzystniej byłoby korzystać z psychoterapii co najmniej dwa razy w tygodniu.
pozdrawiam
anna suligowska

Proszę Pana,
radziłabym niezwłocznie udać sie lekarza psychiatry. W takiej sytuacji konieczne będzie zapewne ustalenie nowego leczenia. Proszę pamiętac także o tym, żeby nigdy nie przerywac leczenia na własną rekę, nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że tak było w Pana przypadku. Jednak leczenie farmakologiczne zaburzeń afektywnych trwa zwykle dłużej niz same objawy i ważne jest jego kontynuowanie według zalecen lekarza, nawet po ustąpieniu objawów. Zdaje sobie oczywiście sprawe z tego, że stałe przyjmowanie leków może być uciązliwe z wielu powodów, w takich sytuacjach warto przemyslec spotkanie także z psychologiem w celu omówienia problemów z przyjmowaniem leków, bądź innych wątpliwości związanych z leczeniem.

Opisywane objawy sugerują chorobę afektywną dwubiegunową. Proszę się zgłosić do psychiatry i psychoterapeuty. Im szybciej zacznie Pan ponownie leczenie tym lepiej.