Depresja psychotyczna u żony a urojenia

witama mam powazny problem u mojej zony stierdzono depresje psychotyczna = czy to co mowi teraz to prawda czy to sa urojenia . nie moge sobie z tym poradzic bardzo prosze o odpowiedz

Witam serdecznie,
Przy depresji z objawami psychotycznymi występują urojenia oraz omamy. Treść takich urojeń dotyczy najczęściej grzechów, ubóstwa, nieuchronnej klęski, przestępstw. Jeśli to, co mówi Pana żona dotyczy powyższych treści, to są to raczej objawy choroby.
Pozdrawiam

Witam, w depresji psychotycznej występują urojenia. Jeżeli taka jest diagnoza, to należy założyć, że przynajmniej część z tego, co żona mówi, to są/mogą być urojenia. Ale też osoba dotknięta chorobą może mówić rzeczy niepsychotyczne. Generalnie u każdej osoby to przebiega trochę inaczej. Zachęcam do rozmowy z lekarzem prowadzącym żony. Pozdrawiam