Depresja u osoby niesłyszącej

Jestem osobą niesłyszącą.Problem w tym,że nie umiem/potrafię zmusić się do ustalenia wizyty u psychiatry/psychologa.Powinnam była bardzo dawno o tym wspomnieć mamie,ale nie mogę zmusić się.Sama też nie potrafię.Przyznam,że nie mam zaufania do nikogo i to mi utrudnia.Czuję silnego stracha i odkładam na później.Ja wiem,że jest mi potrzebna taka wizyta,bo kompletnie nie daję sobie rady z depresją(ostatnio jest tylko coraz gorzej i gorzej-od 2miesięcy).Depresja trwa już może 4lata.Nie wiem,co robić.

Najlepszym wyjściem jest podniesienie słuchawki i umówienie się na wizytę dokładnie w tym momencie, - nie odkładanie tej decyzji na później. Dobrze jest również wspomnieć komuś o tym jaki termin zarezerwowaliśmy, żeby w odpowiednim momencie nas zmotywował. Może warto rozważyć na początek wizytę domową? I wreszcie przede wszystkim warto zadać sobie pytanie: Czy warto męczyć się kolejny dzień - czy może lepiej już dziś zacząć coś zmieniać w swoim życiu? Pozdrawiam!

Witam,
warto jak najszybciej jednak zdecydować się na wizytę u specjalisty. Zrozumiały jest dla mnie Pani brak zaufania, jednak proszę przede wszystkim postarać się pomyśleć o sobie, sobie pomóc. Takiego stanu na prawdę nie warto utrzymywać, warto go leczyć, szczególnie, że pisze Pani, ze jest coraz gorzej. Proszę postarać się zdobyć na wizytę u specjalisty, to może bardzo Pani pomóc! W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o bezpośredni kontakt mailowy (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.