Desperacja u samotnego 24-latka

CZy to normalne że w wieku 24 lat jak sie nie ma dziewczyny to można wpaść w desperację. Ja przykładowo seksu nie uprawiałem nie całowałem się dziewczyny nie mam i nie miałem a jak przechodze obok nich to wydaje mi się że się zemnie śmieją albo nie zwracam na nie uwagi. Zawsze stroniłem od imprez, i jakos nie chce mi się na nie chodzić wole wypić piwo samemu. nawet już z kolegami nie pije tylko kupuje 5 piw i ide pić w las i tak co dziennie. Ciężko mi z tego wyjść.

Dzień dobry!

Brak doświadczeń miłosnych samo w sobie nie jest chorobą ani zaburzeniem. Wiele osób, które dziś są w udanych związkach, w wieku 25 lat nie miało jeszcze żadnych doświadczeń.
Różne mogą być za to przyczyny oraz konsekwencje samotności - np. właśnie depresja czy uzależnienie (np. od alkoholu), stany lękowe, zaburzenia osobowości itp.
Warto zaopiekować się sobą i podjąć leczenie. Często jego konsekwencją jest poprawa samooceny, nauka nawiązywania kontaktów z ludźmi i otwarcie się na uczucie zakochania.
Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza