Diagnozowanie i leczenie ADD/ADHD u dorosłych

Jak wygląda diagnoza i leczenie dorosłych z Add/Adhd?

Mgr Adam Horak Psycholog

Istnieją wątpliwości, czy AD(D)HD to zaburzenie osób dorosłych. Zasadniczo bowiem rozpoznaje się je u dzieci. Nie mam informacji o objawach, dlatego odpowiadam z konieczności krótko.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Podobnie jak u dzieci. Diagnoza różnicowa i szczegółowy wywiad od czasów dzieciństwa, jeśli jest rodzic to może tu być pomocny. Wywiad o sytuacji obecnej, informacje od partnera. Diagnozę w tym kierunku robi się wykluczając choroby przypominające ADHD więc konieczna jest konsultacja u psychiatry, neurologa, lekarza rodzinnego, badania hormonów tarczycy.