Diagnozowanie niedokrwistości złośliwej

Witam! Kobieta, lat 25. W luty br. endokrynolog stwierdził u mnie u mnie Hashimoto oraz nniedokrwistość Addisona-Biermera. Pytnie tylko czy można stwierdzić niedokrwistość A-B tylko na podstwie morfologii, niedoborze witaminy B12 (163 pg/ml) i zaburzeń układu nerwowego? Dość często mam też anemię z niedoboru żelaza. Czy powinnam zrobić dodatkowe badania potwierdzające diagnoze? Dodam, że przyjmuję zastrzyki wit. B12 raz w miesiącu (500umg/2ml) i suplementuję kwas foliowy gdy mam niedobór żelaza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane parametry są wystarczające, by rozpoznać tego typu anemię. Proszę postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.