Dieta 1000 kcal a efekt yo-yo

od wczoraj mocno ograniczylam swoją diete ,spozywam codziennie okolo 1000 kalorii, troche ćwicze (stepper, hula hoop, brzuszki) . mam 174 cm wzrostu , waze 60 kg, zamierzam stosowac taką diete okolo miesiąc , a pozniej powoli, stopniowo zwiększac liczbe spozywanych kalorii, ile kg moge stracic tygodniowo ? czy grozi mi efekt yo-yo?

Witam 1000Kcal to jest dość drastyczne ograniczenie kalorii szczególnie u osoby , która ma dobrą wagę bo 60 kg przy wzroście 174 cm to bardzo dobra waga.
Jesli wcześniej Twoja dieta wynosiła około 2000 kcal to będziesz traciła około 1kg tygodniowo może troszkę więcej bo z reguły tak na początku jest.Żeby uniknąć efektu jo-jo musisz powoli wychodzić z redukcji ale cały czas pozostać przy zdrowym odżywianiu,niech to się stanie sposób na życie a nie chwilowa dieta pomagająca zrzucić kg.

Droga Pani wybrała Pani najgorszy sposób na gubienie kilogramów. Dieta 1000 kcal jest niebezpieczna, wyniszczająca i prowadzi do niedoborów witamin, minerałów, białka a to do rozwoju chorób. Stosowanie diety 1000 kcal to gwarancja efektu jojo. Szczerze radzę zasięgnąć opinii dietetyka, który ułoży dla Pani dietę o kaloryczności właściwej dla Pani wieku, wagi, stanu zdrowia i bez ryzyka efektu jojo.

Minimalna waga, do jakiej mogłaby Pani zejść i nie mieć niedowagi, to ok 56 kg. Pytanie tylko jaka jest struktura pani ciała. Mozna to zbadać na specjalnych analizatorach np. na siłowniach lub w naturhouse :). Dieta 1000 kcal jest dość drastyczna szczególnie dla młodego organizmu. Drastyczne ograniczenie kalorii wcale nie musi powodować chudnięcia, ponieważ organizm potrafi se bronić w takich sytuacjach. Najczęściej zmniejsza swój metabolizm wyłączając funkcje, które nie są mu niezbędne do podtrzymania życia (np. rozrodczy - może zaniknąć okres). Gdy metabolizm przysiądzie, wówczas bardzo trudno jest wyjśc z odchudzania, żeby nie było efektu jo-jo. Tak więc lepiej zostac na diecie ok 1500 kcal, ćwiczyć i chudnąc wolniej ale skuteczniej i bez jojo.

Maksymalny zdrowy ubytek masy ciała na tydzień to 0,7 - 1 kg. Przy małej masie można nie móc osiągnąć takich efektów i nalezy zadowolić sie nawet 0,3 kg na tydzień.

Witam, absolutnie nie widzę powodu dla którego należałoby dążyć do redukcji masy ciała przy obecnej masie i wzroście. Być może ewentualnie należałoby się zastanowić nad rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej i ewentualnie wymodelować sylwetkę ćwiczeniami fizycznymi.

Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam