Dieta a trądzik

Czy spożywanie jakiegoś produktu bądź ograniczenie zmniejszy występowanie wyprysków?

Witam serdecznie,

Dieta ma duży wpływ na występowanie wyprysków i stan naszej skóry.
Ważny jest też sposób przygotowywania potraw, dlatego też należy unikać fast foodów, żywności smażonej, gotowanej na margarynie, ubogiej w warzywa i mocno przetworzonej, w której obecne są tzw. tłuszcze trans. Zaostrzeniu trądziku sprzyja również dieta nabiałowa, bogata w mleko, sery (zwłaszcza dojrzewające) i inne produkty mleczne. Dzieje się tak, ponieważ nabiał wpływa na gospodarkę hormonalną organizmu, powodując nadaktywność gruczołów łojowych i rozwój zaskórników. Należy ograniczać również cukier który może powodować stany zapalne. Zalecam produkty bogate w cynk (ostrygi, łopatka wieprzowa, produkty zbożowe, polędwiczki, orzechy nerkowca, jaja, wątróbka, fasolka po bretońsku, jogurty z niską zawartością tłuszczu, groszek, migdały, pierś z kurczaka, fasola czerwona i ryby) i selen (dania z ryb morskich, jak na przykład z tuńczyka, dorsza, halibuta, łososia, krewetek czy sardynek, otręby i produkty zbożowe)

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam.
Dieta ma duży wpływ na nasz wygląd. Odżywiając się zdrowo stan i gęstość naszej skóry się poprawia jest ona promienna, zdrowa. Z diety proszę wykluczyć, kawę, alkohol, słodycze, słone i mocno kwaśne potrawy, papierosy( jeżeli Pani pali). Proszę pić wodę 1,5 do 2l dziennie. Używać kosmetyków odpowiednich do Pani cery czyli z problemami.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dieta ma również bardzo duży wpływ na stan skóry