Dieta dla 90-letniego dziadka, który jest dializowany

Opiekuje dziadkiem 90 letnim bierze juz siedem lat dialize jaka diete powinien miec by nadal dobrze sie czul trzy razy w tygodniu jest dializowany Po dializie jest slaby

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

W takich dietach trzeba indywidualnie dopasować ilość białka wg zaleceń lekarza. Polecam konsultację w Instytucie Żywienia w Warszawie, konsultacje ze skierowaniem do lekarza POZ są bezpłatne. Pozdrawiam