Dieta dla nastolatki na brzuch i uda

Mam 16 lat. Ważę 76 kg przy wzroście 169 cm. Nadwaga towarzyszyła mi odkąd pamiętam, lecz uważam, że teraz jestem wystarczająco dojrzała, żeby bez większych problemów zacząć stosować dietę. Mam otłuszczone zwłaszcza uda i brzuch. Mam w związku z tym kilka pytań. Jakie pokarmy przyspieszą trawienie? Jakie ćwiczenia wykonywać, aby efekty były szybko widoczne? Jak rozłożyć w czasie odchudzanie i ile powinnam ważyć?
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Przy obecnej masie ciała polecałabym konsultację lekarską i wykonanie badań kontrolnych w celu określenia, czy przyczyną "dodatkowych kilogramów" jest tylko i wyłącznie nieprawidłowa dieta i niewielka aktywność, czy też np. zaburzone funkcjonowanie organizmu.
Dieta redukcyjna w Twoim wieku nie może być stosowana na własną rękę, dlatego też polecam Ci wizytę u specjalisty (dietetyka).

Ze swojej strony polecam zapoznanie się z zaleceniami zawartymi w Piramidzie IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Polecam serwis www.abccwiczenia.pl

Odnośnie Twoich pytań - trawienie jest ułatwione (lepsza jest przyswajalność ) podczas stosowania diety łatwostrawnej.
Unika się w niej potraw tłustych, smażonych, wzdymających (gdyż zalegają one w żołądku przez długi czas).
Twoja masa ciała nie powinna przekraczać ok. 67 kg, niemniej jednak każdego charakteryzuje inny typ budowy, skład ciała (zawartość tk. mięśniowej, wody), stąd trudne jest jednoznaczne określenie, ile dokładnie powinnaś ważyć.
Jest to tylko i wyłącznie porada internetowa, która nie może być decydująca.

Pamiętaj, aby o wszystkich działaniach informować rodziców.

Pozdrawiam