Dieta dla osoby z cerą trądzikową

jaką dietę praktykować na cerę trądzikową?

Witam.Dieta trądzikowa powinna być przede wszystkim dietą zdrową i zbilansowaną. Produkty które należy unikać w przypadku trądziku są między między innymi tłuszcze nasycone. Ich źródłem są produkty zwierzęce – mięso, drób i nabiał. Warto je ograniczyć, jeśli zauważymy, że źle działają na naszą skórę. Należny unikać czekolady.Nie znaczy to jednak, że czekolada w ten sam sposób podziała na każdą osobę zmagającą się z trądzikiem. Z reguły niekorzystne jest również spożywanie produktów zawierających zbyt dużą ilość konserwantów i soli.
Należy spożywać :
witamine A – zawarta jest w tłuszczach rybich, wątrobie, nabiale, warzywach (w pietruszce, szpinaku, marchwi) oraz żółtych i pomarańczowych owocach;
witamine B2 – łagodzi stres, który źle wpływa na trądzik, a można ją znaleźć w produktach z pełnego ziarna zbóż, rybach, mleku, jajkach, mięsie i warzywach liściastych;
witamine B3 – poprawia krążenie i dotlenienie skóry, obniża poziom cholesterolu we krwi i pomaga w metabolizmie białek, cukrów i tłuszczu, jej źródłem są orzeszki ziemne, jajka, awokado, wątroba i chude mięso;
witamine E – zawarta w migdałach, orzeszkach ziemnych, ziarnach słonecznika, brokułach i olejach roślinnych, witamina ta jest silnym antyoksydantem, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników;
Pozdrawiam