Dieta i ćwiczenia odchudzające dla młodej mamy

Witam. Mam na imie Joanna mam 21 lat. Mam 160cm wzrostu i 65kg wagi. Jestem mama 2letniego dziecka. Aktywność fizyczna słaba tylko tyle co chodze na spacery z dzieckiem. Pomóżcie prosze :-(

Witam serdecznie,
przede wszystkim nie ma powodów do paniki :) Twoje BMI wskazuje tylko lekką nadwagę, a właściwie jest to sprawa 1-2 kilogramów :) Jeśli masz trochę czasu warto zwiększyć aktywność fizyczną w jakikolwiek sposób. Może to być dodatkowy spacer, lub krótkie bieganie przed snem, a także gimnastyka w domu. Lub zapisanie się na basen raz w tygodniu. Jeśli chodzi o dietę - to bardzo często wśród mam bywa, że podjadają swoim dzieciom trochę ich jedzenia, próbując czy dobre itd. a później dodatkowo spożywają normalny obiad. Może wydawać się to śmieszne, ale bardzo często jest to przyczyną dodatkowej porcji energii :) Ponadto należy wyeliiminować słodycze, fastfoody, produkty takie jak tłuste mleko, tłusta wieprzowina, wołowina, dosładzane soki owocowe oraz jogurty i napoje gazowane. Warto zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także pełnoziarnistych produktów zbożowych - kasza gryczana, ryż brązowy, makaron razowy, chleb żytni, Graham - są one źródłem błonnika, który usprawni pracę jelit oraz zapobiegnie wchłanianiu energii z pożywienia :)